Foto - WRCcom
WRC

Ogier potwierdza Włochy

Sébastien Ogier, który w Rajdzie Chorwacji ostatecznie zajął piąte miejsce nie wystartuje w Portugalii aczkolwiek potwierdził swój start na Sardyni, który odbędzie się w czerwcu.

Ogier, który nie jedzie pełnego sezonu z zespołem Toyota Gazoo Racing na chwilę obecną dzieli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej z kolegą zespołowym Elfynem Evanse, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo po osiemnastu miesiącach wygrywając rywalizację w Chorwacji.

To był już długi plan. To nie jest coś, o czym decyduje się dzień po dniu lub teraz, to coś, o czym myśleliśmy już od początku roku. Sardynia była trudnym rajdem dla zespołu w zeszłym roku, więc zawsze planowałem tam dołączyć, aby pomóc. To nic, co jest teraz rozstrzygnięte z powodu wyniku Chorwacji lub czegoś w tym rodzaju, to coś, o czym zdecydowaliśmy wcześnie.

wyjaśnił w rozmowie z WRCcom

Ośmiokrotny mistrz świata nie miał szczęścia podczas ostatniego rajdy gdzie był ukarany miedzy innymi karą jednej minuty za nie prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa a następnie zespół poprosił aby przepuścił kolegę, który jedzie pełny sezon.

To nie był mój weekend, ale myślę, że czasami jest to część sportów motorowych. Oczywiście mieliśmy znacznie więcej w zbiorniku, ale to nie wyszło i jakoś musimy zostawić ten weekend za sobą i wrócić na kolejne zawody, aby poprawić się

dodał

Podobne tematy