Foto - FIAerc
ERC

Østberg liczy wysoko

Mads Østberg w jednej ze swoich wypowiedzi podkreślał, że nie może się doczekać wznowienia rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Europy z Haydenem Paddonem, kiedy to ponownie spotkają się na odcinkach specjalnych w Rajdzie Wysp Kanaryjskich drugiej rundy walki o tytuł mistrzowski w dniach 4-6 maja.

Paddon wyprzedził Østberga w walce o zwycięstwo w Rally Serras de Fafe, Felgueiras, Boticas, Vieira do Minho e Cabeceiras de Basto w zeszłym miesiącu dosłownie na ostatnich odcinkach specjalnych i ostatecznie uzyskał trochę ponad dziesięć sekund przewagi.

Paddon wraz z zespołem BRC nie planował tego startu, jednakże po takim sukcesie i naradzie w zespole postanowili zmienić plany i cały harmonogram na sezon 2023. Norweg po zatwierdzeniu tej informacji nie ukrywał zadowolenia, że ponownie będzie mógł rywalizować z Nowozelandczykiem.

Wspaniale jest widzieć, że Hayden też tam będzie. Jak w każdym rajdzie będzie pięciu lub sześciu facetów zdolnych do wygrania i jestem pewien, że Hayden jest jednym z nich. Jestem pewien, że to będzie wielka walka, ale naprawdę cieszę się, że wróciłem na Wyspy Kanaryjskie. Jak w każdym rajdzie, jesteśmy tam, aby wygrać, więc na Wyspach Kanaryjskich jest to również cel

Powiedział Østberg

Østberg i Paddon będą mieli okazje na rozgrzewkę przed jazdą po asfalcie – i kolejną szansę na rywalizację – kiedy wezmą udział w mistrzostwach Włoch Sparco RAlly Regione Piemonte (dawniej Rally di Alba) w dniach 13-15 kwietnia

Mam nadzieję, że nasze przygotowania będą dobre, a czucie samochodu i opon na asfalcie będzie dobre.

Dodał Norweg
Foto – FIAerc

Podobne tematy