Foto - WRC.com
WRC

Tänak, to było cenne doświadczenie.

Ott Tänak przyznał, że jego przejazd samochodem torowym podczas sobotniego Rallye des Ardennes był wartościowym doświadczeniem, ponieważ chciał pogłębić swoją wiedzę na temat Forda Puma Rally1 Hybrid na asfalcie, gdyż jego wcześniejsze odczucia by dawały mu pewności z auta.

Dobrze było tam być. To była dobra okazja, aby przejechać dodatkowy kilometr na asfalcie. Drogi i warunki były trudne, więc było to dobre doświadczenie.

Drogi wokół Dinant były jednak doskonałą okazją do znalezienia ustawienia sprzyjającego mokrym, błotnistym nawierzchniom i żwirowym zakrętom

Jeśli to dobre doświadczenie dla Chorwacji, musimy poczekać na pogodę na tym rajdzie, aby zobaczyć, jak porównywalna jest. Chorwacja może być trudnym wydarzeniem, które może przynieść wiele niespodziane.

Zapytana na ile wykorzystał możliwości auta i ile naciskał Estończyk odpowiedział.

Nie chodzi o to, żeby za dużo naciskać, nie rywalizowałem. Ale ważne jest dobre samopoczucie. Było wiele do zrobienia dla mechaników – staraliśmy się zrobić jak najwięcej

Rajd Chorwacji rozpoczyna się 20 kwietnia gdzie za pewne Estończyk będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o zwycięstwo.

Podobne tematy