Foto - World RX

Sweden National Team – skład

Ujawniono skład reprezentacji Szwecji na sezon 2023, w którym znalazło się wielu wybitnych zawodników rallycrossowych znanych nam nie od dziś, to będzie bardzo mocna drużyna.

Szwedzcy kierowcy wygrali w zeszłym roku Mistrzostwa Świata FIA w Rallycrossie i Mistrzostwa Europy FIA w Rallycrossie , a Johan Kristoffersson i Anton Marklund zostali wybrani do prestiżowej kadry narodowej Svensk Bilsport , obok mistrza świata w rallycrossie 2019 Timmy’ego Hansena i jego młodszego brata Kevina Hansena.

To świetna zabawa być częścią drużyny narodowej przez kolejny rok. Mam nadzieję, że możemy nadal się rozwijać i pomagać sobie nawzajem oraz naprawdę poszerzyć ten sport.

Powiedział Kristoffersson

Reprezentacja była dla mnie ogromną pomocą w rozwoju mojej kariery i nadal tak jest. Oferują dużą pomoc zarówno w treningu fizycznym, jak i mentalnym, i ogólnie rzecz biorąc, jest to fantastyczna inicjatywa SBF mająca na celu popychanie sportu do przodu

Dodał Timmy Hansen

W nowym sezonie pojawia się też wschodzące gwiazdy takie jak Klary Andersson – oraz wicemistrza FIA RX2e Championship, Isaka Sjökvista

Podobne tematy