Foto - Azoresrally

Mikkelsen – nie mogę się doczekać

Andreas Mikkelsen to bardzo doświadczony kierowca, który po raz kolejny zapowiedział start w Rajdzie Azores mając nadzieje na kolejna trzecią wygraną.

Rajd, w którym nie mogę się doczekać startu. Ten rajd jest jednym z moich ulubionych od pierwszego razu, kiedy tu byłem i było to wspaniałe przeżycie. Fantastyczne rankingi na tak pięknej wyspie i z fajnymi ludźmi też. Przyjazd na Azory to zawsze wielka przyjemność. W tym wydaniu rozszerzenie jest krótsze. Oznacza to, że kto chce osiągnąć dobry wynik, będzie musiał dać z siebie wszystko już od pierwszego kilometra. Rankingi znam dobrze. Byłem tu dwa lata temu i wygraliśmy po świetnej walce z Sordo. Na pewno tym razem będzie intensywnie z tak wieloma dobrymi jeźdźcami i muszę pogratulować organizatorom. Takie rzeczy będą naprawdę ekscytujące dla fanów, dla kierowców. Zróbmy wielkie wydarzenie. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i wszyscy będą mogli się nią w pełni cieszyć, oby na odcinkach nie było krów.

33-letni kierowca z Norwegii już dwukrotnie wygrał Rajd Azorów, w 2012 i 2021 roku, i będzie jeździł Skodą Fabia RS Rally2. Mikkelsen zadebiutował w rajdach w wieku 16 lat za kierownicą Forda Fiesty S2000 i wkrótce potem odniósł pierwsze bezpośrednie zwycięstwa. Reprezentował już kilka marek w WRC, był jednym z kierowców odpowiedzialnych za rozwój modelu, którym będzie jeździł, a jego program obejmuje tytuły mistrza Europy i WRC2 w 2021 roku.

Podobne tematy