Foto - Evans FB
WRC

Optymistyczny Evans

Elfyn Evans nie poddaje się z powodu utraty drugiego miejsca w Guanajuato Rally México w zeszły weekend, gdzie na Power Stage straci swoje pewne miejsce i przegra dosłownie o włos, kiedy to Thierry Neuville wyprzedził go o 0,4 sekundy.

Myślę, że już do tego zmierzamy; zdecydowanie zmierzamy we właściwym kierunku z samochodem, moją jazdą i ustawieniami samochodu. Wszystko wokół się poprawia i znajdujemy pewną spójność, co jest dobre. Strata drugiego miejsca jest frustrująca, ale mieliśmy problem z wygiętym wahaczem. Osiągnęliśmy to pod koniec Otates, a naprawa, którą wykonaliśmy, oznaczała, że nie mogliśmy tak naprawdę atakować etapów tak bardzo, jak chcieliśmy lub potrzebowaliśmy, aby utrzymać pozycję. W mistrzostwach wszystko jest otwarte, co jest dobre.

Wyjaśnił Evans

Szef zespołu, Jari-Matti Latvala, pochwalił ducha walki Walijczyka, a także pracę wykonaną przez jego inżynierów, aby poprawić konkurencyjność samochodu na nierównym szutrze.

Był moment, kiedy czułem się trochę rozczarowany, ponieważ byliśmy tak blisko zakończenia 1-2. Ale na koniec Elfyn walczył twardo i robił, co mógł

Foto – Evans FB

Można było zobaczyć na jego twarzy, że ma ducha walki i chociaż Thierry był trochę szybszy, zdobyliśmy z nim trzecie miejsce i zwycięstwo z Sébem. To pokazało, że nasi inżynierowie wykonali niesamowitą robotę, przywracając nasz samochód do gry na tego rodzaju nierównych, gorących i szutrowych rajdach

Powiedział Latvala

Podobne tematy