Foto - wrc.com
WRC

Greensmith zwycięża w WRC2

Gus Greensmith i Jonas Andersson zwyciężyli w Guanajuato Rally México w kategorii WRC2 , jadąc autem Skoda Fabia RS Rally2 wyprzedzając Emila Lindholma i Olivera Solberga.

W swoim debiutanckim rajdzie za kierownicą Škody Fabia RS Rally2 Greensmith rozpoczął ostatni dzień z wygodną przewagą 34,6 s nad Adrienem Fourmaux. Tak duuża przewaga pozwoliła mu na spokojne kontrolowanie jazdy, bez jakiegokolwiek ryzyka a jedynym celem było dojechanie do mety. Wiedział, że na pozostałych etapach po prostu musi uniknąć błędów, pozostawiając resztę stawki na walkę o drugie i trzecie miejsce.

Od szóstego etapu cały rajd był dla mnie pod kontrolą. Kiedy musieliśmy jechać szybciej, mogliśmy wyprzedzać wszystkich, a potem chodziło tylko o kontrolowanie tego i nie popełnianie żadnych błędów. To doskonały sposób na rozpoczęcie roku

Powiedział zachwycony Greensmith
Foto – wrc.com

Niestety dla Fourmaux, Francuz jako pierwszy ucierpiał w niedzielę,po pierwszym odcinku specjalnym zajmował drugie miejsce ze stratą około 30 sekund do lidera, jednakże musiał się zatrzymać i wymienić pasek pomocniczy w połowie drugiego etapu. Ten postój kosztowała ponad 17 minut, przez co jego Ford Fiesta Rally2 spadł na siódme miejsce.

Foto – Fourmaux FB

Emil Lindholm, ze względu na problemy logistyczne jechał starszą Fabią Rally2 Evo , awansował na drugie miejsce, mając przewagą 41,7 s nad Oliverem Solbergiem. Jednak Solberg pokazał ze ma ogromne doświadczenie i potrafi się ścigać co potwierdził znakomitym rezultatem i ukończył etap Otates z 26,6 sekundy szybciej niż Fin, zmniejszając różnicę do zaledwie 15,1 sekundy.

Gdy już było niemal prawie pewne, że Solberg swoją dobrą jazdą szybko awansuje wyżej zwłaszcza że Lindholm utknął na skrzyżowaniu, tracąc czas, Szwed wpadł wtedy w kłopoty, uderzając w skałę na wzniesieniu co spowodowało, Ze jego silnik do mety pracował tylko na trzech cylindrach.

Foto – wrc.com

Pomimo niepowodzenia Solberg utrzymał miejsce na podium i zakończył rajd z ponad dwuminutową przewagą nad zajmującym czwarte miejsce Kajetanem Kajetanowiczem, zdobywając tym samym prowadzenie w mistrzostwach.

Polska załoga mimo czwartej pozycji w WRC2 odniosła zwycięstwo w klasie WRC2 Challanger wyprzedzając Martina Prokopa i Jorge Fontena Martinez

Foto – Kajetanowicz FB

Podobne tematy