Foto - FIAerc
ERC

Rachele Somaschini gotowa na więcej startów.

Rachele Somaschini ciężko pracowała, aby móc zrealizować marzenie, do którego dążyła przez ostatnie cztery sezony: wystartować w topowym programie Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC).

Trudności fazy pandemii, od 2020 do 2022 roku, ograniczyły udział mediolańskiego kierowcy w niektórych wydarzeniach z serii kontynentalnej, przydatnych przynajmniej do zdobycia zaufania w zdecydowanie złożonej i wymagającej rywalizacji.

Począwszy od Rally Serras de Fafe, Felgueiras, Boticas, Vieira do Minho e Cabeceiras de Basto w północnej Portugalii w dniach 10-12 marca, Somaschini i pilot Nicola Arena wezmą udział również w Rally Islas Canarias, ORLEN 78th Rally Poland, ERC Royal Rally of Scandinavia, Rally di Roma Capitiale i Barum Czech Rally Zlín. Rozszerzony harmonogram ERC jest wynikiem ciężkiej pracy za kulisami Somaschini i jej zespołu, aby zapewnić niezbędne dodatkowe fundusze.

Foto – FIAerc

„Udało nam się stworzyć ciągły program w tak ważnej serii, to naprawdę wielkie spełnienie marzeń”, powiedział Somaschini z Mediolanu.

„Nie ukrywam, że za tym osiągnięciem, które rozpoczęło się w 2019 r., stoi tak wiele pracy, a następnie zostało wstrzymane przez trudną sytuację, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy [ze względu na globalną pandemię zdrowotną]. Przeżywam więc ten moment z wielkim entuzjazmem i wielką chęcią wykazania się, mając jednocześnie świadomość bardzo wysokiego poziomu rywali, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć.

Ta większa ilość startów nie była by możliwa bez fundamentalnego wsparcia Prima Assicurazioni, One Bond i Bardahl oraz współpracy ze Sparco i Pirelli jako partnerami technicznymi.

Podobne tematy