Foto - FIAerc
ERC

Campedelli – to wiele dla mnie znaczy.

Simone Campedelli w sezonie 2023 będzie pilotował Škodę Fabia Rally2 Evo wraz z pilotką Tanią Canton, startując w rozpoczynającej się pierwszej rundzie ERC podczas Rally Serras de Fafe w przyszłym tygodniu Włoch ma duże wsparcie ze strony Team MRF Tyres oraz Orange1, producent silników elektrycznych.

„Przede wszystkim jestem naprawdę dumny, że mogę kontynuować tę długoterminową współpracę z naszymi partnerami” – powiedział Campedelli.

„Współpracujemy z Orange1 już od ośmiu kolejnych lat, a z firmą MRF Tyres od trzech lat. To wiele dla mnie znaczy.”

Foto – FIAerc

Chociaż jego celem jak i innych kierowców w tym sezonie jest stawanie jak najwięcej na podium, Campedelli pozostaje również zaangażowany w kontynuowanie swojej roli w testowaniu i rozwoju.

„W zeszłym roku zajęliśmy piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i byliśmy z tego bardzo zadowoleni. W porządku, nie zdobyliśmy mistrzostwa, ale myślę, że odegraliśmy kluczową rolę w zeszłym roku. „W tej chwili jest tak wielu utalentowanych kierowców, którzy są tak szybcy i tak konkurencyjni, ale tylko kilku kierowców jest w stanie zrozumieć dynamikę pojazdów i podejście do sesji rozwojowych. Pomagaliśmy MRF w opracowywaniu opon i udzielaliśmy dobrych informacji zwrotnych stronie badawczo-rozwojowej firmy. Nie zawsze chodzi o to, aby być najszybszym przez cały czas – ważne jest, abyśmy nadal byli wiarygodni również w zakresie rozwoju”. wyjaśnił Włoch

Foto – FIAerc

Podobne tematy