Foto- Hyunadi Motorsport
ERC

Paddona potwierdza serię ERC

Hayden Paddon wraz ze swoim pilotem Johnem Kennardem potwierdzili, powrót do rywalizacji odcinkach Rajdowych Mistrzostw Świata na sezon 2023 i będą rywalizować autem Hyundai i20 N Rally2 przy dużym wsparciu BRC Racing Team

35-letni Nowozelandczyk postanowił dołączyć do już bardzo dużego grona kierowców z niebywałym doświadczeniem WRC takich jak Mads Østberg, Tom Kristensson i Pontus Tidemand, angażując się w Rajdowe Mistrzostwa Europy co tylko ponownie pokazuje jak popularna ta seria sie zrobiła od czasu nowego promotora.

Paddon wyjaśnił dlaczego chce dołączyć teraz do tej serii.

„Podjęliśmy decyzję o skupieniu się na ERC z kilku kluczowych powodów. Po pierwsze, budżet jest bardziej osiągalny, wciąż rywalizując w czołowych mistrzostwach FIA. Po drugie, z osobistego punktu widzenia bardziej pociągająca jest walka o zwycięstwa w rajdach niż o zwycięstwa w klasach. Jestem teraz na innym etapie mojej kariery, a ERC wygląda na przyjemną kampanię mającą na celu utrzymanie Hyundai NZ Rally i PRG – Paddon Racing Group w Europie, jednocześnie rywalizując z poważnymi szansami na wygranie rajdów.

Ponadto, biorąc pod uwagę logistykę rywalizacji po drugiej stronie świata, dostrzegamy wartość rozwijania bliskich relacji z wysoko cenionym zespołem europejskim, takim jak BRC Racing Team, przy jednoczesnym korzystaniu z części naszego własnego personelu”.

Foto – Hyundai Motorsport

Gabriele Rizzio, szef zespołu BRC Racing Team, powiedział:

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy rozpocząć ten projekt z Haydenem oraz wszystkimi jego partnerami i sponsorami, w tym Hyundai New Zealand. To wyjątkowa okazja, aby rozszerzyć nasze powiązania w świecie Hyundaia i powrócić do wyzwania, jakim jest rywalizacja w FIA ERC w ramach naszych szerszych działań związanych ze sportami motorowymi. Nasz zespół nie może się doczekać pierwszego rajdu w Fafe. Zmierzymy się z sezonem z naszym zwykłym profesjonalizmem i dbałością o szczegóły, mając na celu pokazanie solidnych wyników w każdym rajdzie”.

Podobne tematy