Foto- Internet
WRC

WRC Łotwy w kalendarzu 2024

Rajdowe Mistrzostwa Świata zawitają do nowego gospodarza w 2024 roku, gdzie wcześniej odbywający się Rally Liepāja będzie gościł zawodników WRC jako Rally Latvia.

Decyzja ta została podjęta po kilkuletnich sukcesach jakie odnosił organizator w Rajdowych Mistrzostwach Europy, a teraz gdy Promotor nadzoruje nie tylko WRC a także ERC ma wyjątkową pozycje i może wspierać popularne wydarzenia lub wdrażać je do kalendarza.

„Naszym celem zawsze było utrzymanie co najmniej jednego dostępnego miejsca w kalendarzu WRC, aby umożliwić rotację zawodów z ERC do WRC” – wyjaśnił Peter Thul, starszy dyrektor sportowy promotora.

„Ta decyzja podkreśla strategiczne znaczenie regionów bałtyckich dla WRC. Od dawna współpracujemy z partnerem nadawczym TV3 i nie możemy się doczekać rozszerzonej współpracy z nimi podczas wydarzenia w 2024 roku. To, jak również nasza stale rosnąca sieć ponad 50 nadawców w ponad 150 krajach, sprawia, że WRC są jednymi z najczęściej oglądanych mistrzostw sportów motorowych na świecie” – dodał Thul.

Organizatorzy zawodów ściśle współpracowali z FIA i promotorem WRC, aby zapewnić, że impreza spełnia wysokie standardy wymagane dla rundy WRC. Rajd obejmie rozległy obszar Łotwy, rozciągający się od Rygi i Lipawy po regiony Talsi, Tukums, Kuldīga, Dienvidkurzeme.

Źródło: WRC.com

Podobne tematy