FOTO: WRC.com
ERC

Linnamäe o starcie w ERC

Georg Linnamäe zapowiedział, że przygotowuje się do powrotu na scenę Europejska,a jego głównym planem jest wzięcie udziału w otwierającym sezon FIA Rajdowych Mistrzostwach Europy Rally Serras de Fafe.

Kierowca po Rajdzie Szwecji potwierdził plany powrotu na szutrową imprezę w północnej Portugalii, jednakże tym razem zasiądzie w Hyundaia i20 N Rally2, prowadzonego przez estoński zespół RedGrey.

„Głównym celem jest przygotowanie się do Rajdu Portugalii i być może mamy zaplanowane jeszcze jedno lub dwa zawody w ERC, które będą służyć jako rozgrzewka przed wydarzeniami WRC ”– powiedział Linnamäe.

„Odcinki w Portugalii są dość podobne, a niektóre są takie same, więc to dobra okazja, aby przygotować się. Muszę pamiętać, że mam nowy samochód, którym jeszcze nie miałem okazji odpowiednio jeździć po szutrze. To także nasz pierwszy rok z nowym zespołem i wciąż poznajemy wszystkich, więc nie wywieramy na sobie zbyt dużej presji, aby uzyskać bardzo dobry wynik. Ale na pewno, jeśli warunki będą odpowiednie, chciałbym walczyć o zwycięstwo”

Otwarcie sezony zapowiada się bardzo ciekawie i w niezmiernie mocnej obsadzie, gdzie miedzy innymi pojedzie Craig Breen, który ukończył Rajd Szwecji na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej oraz Tom Kristensson obecny Mistrz Polski, który będzie debiutował w startach ERC autem Citroenie C3 Rally2 razem z Tagai Racing Technology.

Podobne tematy