Foto- WRC.com
WRC

Hyundai i team order

Belgijski kierowca Theirry Neuville od 2014 roku ściga się samochodem Hyundai i to on zdecydowanie cały czas jest faworyzowany w zespole co definitywnie było pokazane podczas Rajdu Szwecji po tym jak zespół przed ostatnim odcinkiem specjalnym poprosił Breena o celowe spóźnienie się na PKC.

Niestety plan się nie powiódł, gdyż Irlandczyk bardzo dobrze przejechał ostatni odcinek a Neuville popełnił błąd na trasie co skutkowało tym, że spadł ponownie na trzecie miejsce tracąc 0.5 sekundy.

Ale chociaż strategia nie poszła zgodnie z planem, Neuville uważa, że pokazuje ona jasne zamiary dotyczące tego, w jaki sposób Hyundai planuje zdobyć mistrzostwo w tym roku.

Cel tego posunięcia był bardzo jasny, aby Breen otrzymał 10 sekund kary i tym samym spadł w klasyfikacji na trzecia pozycje odstępując tym samym drugie miejsce Belgowi, który dy zmniejszył tym samym stratę punktową w generalce.

Mimo tego,że strategia nie poszła zgodnie z planem, Neuville uważa, że pokazuje ona jasne zamiary dotyczące tego, w jaki sposób Hyundai planuje walczyć o tytuł mistrzowski.

„Myślę, że Hyundai pokazał w ten weekend plan i jakie jest przesłanie” – powiedział Neuville w rozmowie z Dirtfish

„Ale jestem zadowolony z trzeciego miejsca, a Craig bardzo dobrze zasłużył na drugie miejsce”.- dodał

Foto-WRC.com

Podobne tematy