Foto - WRC.com
WRC

Loeb i M-Sport rozważają opcje

Legenda rajdów dziewięciokrotny mistrz świata Sébastien Loeb porozmawia z M-Sport Ford o potencjale większej liczby startów w WRC 2023 roku. Francuz jeździł Fordem Puma Rally1 w trakcie czterech rund w zeszłym roku, prowadząc w trzech z nich i wygrywając otwierający sezon Rajd Monte Carlo. Jego nadzieje na obronę zeszłorocznego zwycięstwa w Monte zostały zniweczone, ponieważ Rajd Dakar zakończył się dwa dni później niż w 2022 roku.

Tym razem przyjazd z Dakaru byłby bardziej skomplikowany. To naprawdę nie pasuje tak dobrze tym razem. Z pewnością mógłbym wziąć udział w kilku imprezach, mógłbym zrobić kilka, jak w zeszłym roku. Porozmawiamy o tym i zobaczymy, co jest możliwe, może być ciekawie. Na razie nic nie ma, bo jestem skupiony na imprezie, którą robię.

Ponieważ Ott Tänak już w tym roku potwierdził obecność fabrycznej Pumy, powrót Loeba oznaczałby, że M-Sport Ford będzie miał dwóch mistrzów świata w swoim zespole po raz pierwszy od 21 lat – ostatnim razem byli to Colin McRae i Carlos Sainz w 2002 roku

Podobne tematy