Foto- Internet
ERC

Azcona – wyczyn LIareny jest imponujący

Przemawiając po spotkaniu z Llareną podczas rozdania nagród FIA we Włoszech w zeszłym miesiącu, Azcona powiedział:

„Efrén jest moim wielkim przyjacielem, jeździliśmy w kartingu, kiedy byliśmy dziećmi. Jesteśmy w podobnym wieku i mieszkamy bardzo blisko siebie w Hiszpanii. Znamy się od czasu naszej kariery kartingowej i mieliśmy okazję trochę porozmawiać w Bolonii. „Kiedy skończyliśmy w kartingu, on pojechał w jedną stronę na rajdy, a ja na wyścigi samochodów turystycznych. Mieliśmy różne kariery, ale w końcu byłem bardzo szczęśliwy, że ukończyłem rozdanie nagród FIA razem z Efrénem.

„On był mistrzem Europy, ja byłem mistrzem świata i dużo o tym rozmawialiśmy. To, co osiągnęliśmy, było imponujące i ja również jestem bardzo szczęśliwy z jego powodu. To, co zrobił, jest niesamowite i bardzo miło było go zobaczyć na imprezie. Zasłużył na zdobycie mistrzostwa”.

Foto- FIAerc

Podczas gdy wyścigi samochodów turystycznych pozostają priorytetem Azcony, 26-latek z przyjemnością spróbuje rajdów o rozmiar.

– Na pewno chciałbym spróbować – powiedział. „W życiu tego nie próbowałem, ale ponieważ jestem w Hyundai Motorsport, robią WRC i mają samochody Rally2, to jest coś, o czym już z nimi rozmawiam. Nie wiem, w jakiej imprezie, ale spróbuję i myślę, że są szczęśliwi, że dają mi możliwość spróbowania czegoś w samochodzie rajdowym. To coś, co chciałbym zrobić i staram się to zrobić. Z Hyundaiem , to najlepsze miejsce, aby to zrobić”.

Pilotowany przez Sarę Fernández, 27-letni Llarena został pierwszym hiszpańskim mistrzem ERC od czasu Antonio Zaniniego w 1980 roku, kiedy zdobył tytuł dla zespołu MRF Tyres na Barum Czech Rally Zlín w sierpniu ubiegłego roku. Tymczasem Azcona wygrał WTCR 2022 – Puchar Świata Samochodów Turystycznych, będąc pierwszym Hiszpanem, który zdobył najwyższe wyróżnienie w tej kategorii.

Podobne tematy