Foto - PhotoMS / Adam Owczarek
ERC

Finał ERC 2022 potwierdzony

Hiszpania otrzyma miano gospodarza w ostatniej rundy tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy FIA po tym, jak została dodana do kalendarza dzisiaj.

Chociaż runda ERC odbędzie się w ten sam weekend co WRC, będzie przebiegać jako osobne wydarzenie zgodnie z regulaminem ERC.

WRC Promoter, który jest właścicielem praw komercyjnych do obu mistrzostw, zapewni specjalnie przygotowane skróty, treści telewizyjne i w mediach społecznościowych.

Promotor uważa, że taka opcja będzie oferowała niesamowity spektakl fanom rajdów na całym świecie. Termin zawodów uzupełni lukę jaka powstała gdy ogłoszono kalendarz 2022 i będzie odbywać się w dniach 20-22 października.

Dwu dniowe zawody obejmują aż 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 240,60 km. Będzie to najdłuższy rajd ERC sezonu i zakończy się 24,40-kilometrowym etapem El Montmell Power Stage w sobotnie popołudnie.

Menedżer Rajdowych Mistrzostw Europy FIA, Iain Campbell, z radością powitał ósmą rundę RallyRACC Catalunya-Costa Daurada.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy ogłosić to wydarzenie jako ostatnią rundę tegorocznych mistrzostw” – powiedział.

„ERC jest zaangażowana w rozwój i podnoszenie rangi młodych talentów. Wielu naszych kierowców ma aspiracje, by osiągnąć szczyty WRC, a włączenie Hiszpanii do rundy finałowej da im doskonałą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności„- dodał

Podobne tematy