Foto- PhotoMS / Adam Owczarek
ERC

78 Rajd Polski z nowymi wyzwaniami

Zaplanowana na czwartą rundę ośmiowyścigowego sezonu ERC 2022 w dniach 10-12 czerwca, 78. edycja Rajdu Polski będzie przebiegać na konkurencyjnej trasie, która jest aż o 30 procent nowa.

„Rajd Polski to impreza klasyczna, uznana wśród zawodników, widzów i przedstawicieli mediów – powiedział prezes Sikora.

„Wymagające odcinki specjalne na Pojezierzu Mazurskim zawsze zapewniają spektakularne i emocjonujące rajdy. Istnieją dobrze znane etapy, a także zupełnie nowe testy. Aż 30 procent łącznej długości etapów przeniesie się na drogi, które nigdy wcześniej nie były używane.”– dodał

Rajd Polski nadal będzie miał swoją siedzibę w Mikołajkach, a spektakularny etap Mikołajki Arena będzie częścią planowanej 200-kilometrowej trasy.

Foto- PhotoMS / Adam Owczarek

„Rajd Polski 2021 był ostatnią rundą ERC zorganizowaną we współpracy z Eurosport Events. Mieliśmy niepowtarzalną okazję współpracować z ich zespołem podczas czterech edycji Rajdu Polski. Zawsze mogliśmy na nich liczyć i na ich nieocenioną pomoc, za co jesteśmy im wdzięczni i za to serdecznie dziękujemy. Teraz nadszedł czas, aby powitać na pokładzie naszych nowych partnerów z WRC Promoter. Pracowaliśmy razem, gdy odbywał się Rajd Polski jako WRC i jestem przekonany, że nasz rajd skorzysta na wspólnych działaniach, zwłaszcza w zakresie promocji tej wspaniałej imprezy sportowej.” – powiedział Sikora

Organizatorzy zapewniają też, ze zmiana odcinków specjalnych jest w dużej mierze spowodowana degradacją dróg po pierwszych przejazdach co powodowało czasami uszkodzenia aut podczas drugich i zmniejszało bezpieczeństwo.

Foto – PhotoMS / Adam Owczarek

Podobne tematy