Foto - FIAerc
ERC

Lukyanuka pełny zaangażowania

Alexey Lukyanuk z pewnością będzie chciał nadrobić zaległości, kiedy to w tym tygodniu rozpocznie obronę tytułu Rajdowych Mistrzostw Europy 2021 na ORLEN 77. Rajdzie Polski.

Lukyanuk, który wygrał Rajd Polski podczas ostatniego Rajdu Polski w 2019 roku, nie pozwoli, by brak możliwości testowania stanął na drodze do dobrego wyniku.

Jesteśmy przyzwyczajeni do grania w tę grę. Wiem, że wielu facetów testuje przez wiele dni i tygodni, my mamy jeden dzień. Przed nami zacięta rywalizacja z nowymi, bardzo silnymi, ambitnymi młodymi i doświadczonymi kierowcami. Minęło sporo czasu [odkąd ostatni raz jeździłem po szutrze], ale mam nadzieję, że nadal mogę jeździć szybko. Jeśli będę w stanie być szybki, będę szczęśliwy.

powiedział Lukyanuk

Chociaż Łukjanuk Rajd Polski 2018 zakończył się spektakularną kraksą po tym, jak zdobył już swój pierwszy tytuł ERC, jego powrót w następnym sezonie zaowocował imponującym zwycięstwem u boku pilota Aleksieja Arnautowa.

Bardzo lubię etapy, są szybkie i jednocześnie techniczne, wąskie, piaszczyste i dość wymagające. Powiedziałbym, że najbardziej mi się to podoba, ponieważ etapy są naprawdę ekscytujące do jazdy, trzeba być naprawdę zaangażowanym, odważnym, wierzyć w swoje notatki i po prostu pchać się w krzaki!

Podobne tematy