Foto - FIAerc
ERC

Breen z podwójną misją.

Craig Breen pięciokrotny zwycięzca Rajdowych Mistrzostw Europy FIA przed awansem na arenę światową, bierze udział w zbliżającym się 77. Rajdzie Polski ORLEN i Rajdzie Liepāja dla zespołu MRF Tyres w Hyundaiu i20 R5 w ramach swoich startów w ERC.

Chociaż jego rolą jest przede wszystkim wniesienie swojego doświadczenia i wiedzy do programu rozwoju MRF Tyres, Breen podkreśla, że jego zamiarem nie jest tylko gromadzenie danych dla firmy, pierwszej z Indii, która weszła do najlepszych rajdów.

Zrobimy jak najlepszy wynik i oczywiście naszym celem jest stawanie się coraz lepszym.

Zdecydowanie celujemy w miejsca na podium. Ale, podobnie jak w zeszłym roku, jest to ćwiczenie uczenia się dla opon MRF i ciągłego rozwoju. Najważniejszą rzeczą dla mnie jest przekazanie chłopakom i dziewczynom z MRF więcej informacji, więcej danych, aby mogli dalej się rozwijać. Oczywiście, jeśli uda nam się uzyskać dobry wynik po drodze, to wszystko pomaga, ale interesująca jest rola rozwojowa, jest zupełnie inna niż wszystko, co robiłem wcześniej. Podobają mi się testy, wspaniale jest wnosić swój wkład, aby zobaczyć, jak postępuje cała sprawa i jest całkiem jasne, że w ciągu ostatniego roku nastąpił duży postęp.

Breen zadebiutował w Rajdzie Polski podczas deszczowej imprezy ERC 2013. Brał również udział w wydarzeniu, które odbywa się w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata

Jest to impreza, którą odbyłem już kilka razy, ale na trasie, której używamy w tym roku, tak naprawdę nie zrobiłem jej zbyt wiele” – powiedział Breen, który bierze udział w częściowych mistrzostwach świata z Hyundai Motorsport w 2021 roku. wraz ze swoimi zobowiązaniami wobec zespołu MRF Tyres w ERC. Oczywiście pogoda była tam dość trudna za każdym razem, gdy to robiłem wcześniej, a profil dróg może się dramatycznie zmieniać w zależności od pogody. Ale w sumie to fajny rajd na bardzo szybkich drogach i muszę przyznać, że jest przyjemny

Wyjaśnił Breen

Podobne tematy