ERC

14 etapów w Rajdzie Polski

Opublikowano trasę ORLEN 77. Rajdu Polski, rundy otwierającej Rajdowe Mistrzostwa Europy FIA 2021. Impreza składa się z 14 etapów na dystansie 202,76 km i odbywa się w Mikołajkach na Pojezierzu Mazurskim, a finałowy etap i meta zaplanowano na stołeczną Warszawę w ramach obchodów stulecia słynnej imprezy. Aby uczcić ten kamień milowy, decydujący odcinek na ulicach Warszawy został nazwany 100-leciem Rajdu Polski na cześć imprezy zorganizowanej po raz pierwszy w 1921 roku.

Trasa w skrócie

Spośród 14 etapów 13 prowadzi po szybkich, płynnych drogach szutrowych z trzema zupełnie nowymi układami na 2021 rok (OS 2/5, Świętajno; OS 4/7, Wieliczki i OS 13, Przasnysz). Superspecial Mikołajki Arena (OS 1/8) i Mikołajki Max (OS 9/11) pozostają niezmienione od 2019 roku, kiedy ostatni raz odbył się Rajd Polski.

Olecko (SS 3/6) i Gmina Mrągowo (SS 10/12) są w dużej mierze podobne do wersji używanych dwa lata temu, przy czym Olecko nadal obejmuje spektakularną skocznię Rosochackie.

OS14 (Rally Poland 100th Anniversary) to jedyny test tej imprezy na nawierzchni zamkniętej, który przebiega po asfalcie lub kostce brukowej ulicami Browarnej, Furmańskiej i słynnej na całym świecie Karowej w centrum Warszawy.

To będzie nie lada wyzwanie dla organizatorów oraz kierowców, którzy będą musieli pokonać bardzo duży dystans z Mikołajek do Warszawy w trudnych warunkach drogowych.

Podobne tematy