Foto - FIAerc
ERC

Baruffa czekam z niecierpliwością

Giovanni Benvenuto Baruffa przygotowuje się do planowanego debiutu w Mistrzostwach Europy w kategorii ERC3 Juniorów na ORLEN 77. Rajdzie Polski , który zgodnie z tradycją odbędzie się na malowniczych Mazurach z główną bazą w Mikołajkach.

Pilotowany przez Simone Brachi, Baruffa przesiada się z Baldona Rally Peugeota 208 Rally4, którego będzie używał w wspieranej przez Pirelli kategorii ERC3 Junior w tym sezonie, na startującą w Delta Rally Škodę Fabia Rally2 Evo na Rally Adriatico w ten weekend.

Od żalu z powodu przesunięcia debiutu w mistrzostwach Europy w Rajdzie Azorów po niezwykłą wiadomość o powrocie za kółko samochodu z napędem na cztery koła o mocy ponad 300 KM. Muszę podziękować wszystkim, którzy pozwolili nam w ostatniej chwili wsiąść do niesamowitego samochodu, takiego jak Škoda Fabia Evo z Delta Rally, którym zwykle jeździ były mistrz Włoch i Europy Giandomenico Basso. Nie trzeba dodawać, że doświadczam mieszanki euforii i umiarkowanego niepokoju przed bardzo wymagającym wyzwaniem, ale jest to część ścieżki, którą postanowiliśmy ponownie podjąć dwa lata temu, aby rozwijać się w świecie rajdów.

Chciałbym zbliżyć się do najlepszych, choć wiem, że nie będzie to łatwe. Na pewno po doświadczeniu na takim poziomie będziemy również szybsi w 208 Rally4, którego ponownie spotkamy w dniach 18-20 czerwca na Rajdzie Polski w ERC.

powiedział Baruffa

Baruffa jest jednym z wielu kierowców ERC startujących w rajdzie Italiano Rally Terra. W stawce znajdują sie tacy kierowcy jak Alberto Battistolli, Simone Campedelli, Umberto Scandola czy też Rachele Somaschini.

Podobne tematy