Foto: Wolrd RX

Abbring – zmiana planów

Holenderski kierowca Kevin Abbring pierwotnie planował brać udział we wszystkich rundach FIA European Rallycross Championship, ale zamiast tego skupi się postanowił się skupić tylko i wyłacznie na wybranych rundach i stanąć do walki z najlepszymi – w nowo opracowanym Renault Clio RS RX.

„Fantastycznie jest znów ścigać się na najwyższym poziomie po udanym debiucie w World RX w zeszłym roku” – powiedział holender

„To jest oczywiście miejsce, w którym chciałbym być. Walka o całe mistrzostwo byłaby oczywiście świetna, ale tutaj jest to zdecydowanie cel długoterminowy – a rywalizacja z najlepszymi na świecie w tym roku będzie pozytywnym krokiem na pewno.

„Oczywiście najbardziej martwię się globalną sytuacją zdrowotną, z którą mamy obecnie do czynienia, i mam tylko nadzieję, że wszyscy pozostaną bezpieczni. Jednak jako zawodowi kierowcy oczywiście nie możemy się doczekać powrotu do rywalizacji w wyścigach – i jestem pewien, że kiedy sytuacja będzie pod kontrolą, odłożymy jedne z najlepszych akcji rallycrossowych”. – dodał

Właściciel zespołu GCK, Guerlain Chicherit tam mówi o zmianach planu

„Umieszczenie Kevina w World RX zamiast Euro RX było strategiczną decyzją dla zespołu. Kevin ma ogromny talent i jest bardzo zaangażowany w ten sport, a my zawsze planowaliśmy, że on i ja będziemy bardzo ściśle współpracować w tym roku.”

Podobne tematy