Foto: Volkswagen Team Sweden

Evjans powraca

Norweg Sondre Evjen powróci w tym sezonie do Mistrzostw Europy FIA w Rallycrossie w Volkswagenie Polo GTI RX prowadzonym przez Volkswagen Dealerteam BAUHAUS. Evjen przeszedł do Supercar w zeszłym roku z zespołem biegowym Kristoffersson Motor Sport i podpisał kontrakt na pozostanie w składzie na rok 2020.

„Mam wielką wiarę w nasz plan na ten rok. W zeszłym roku umowa została podpisana tuż przed rozpoczęciem sezonu, pozostawiając niewiele czasu na przygotowania. Tym razem większy nacisk zostanie położony na testowanie. W tym roku samochód będzie bardziej niezawodny i mam nadzieję, że osiągnę wyższy poziom w mojej jeździe, a tory Euro RX to te, na których najbardziej chcę się ścigać” – powiedział Evjen.

W 2019 roku 21-latek zajął siódme miejsce w klasyfikacji Euro RX i dotarł do finału w Norwegii i na Łotwie. W swojej rundzie domowej w piekle, odmówiono mu szansy walki o podium z powodu problemu w finale. Tommy Kristoffersson będzie kontynuował zdobywanie tytułu w tym roku i jest podekscytowany podpisaniem kontraktu z Evjenem na drugi sezon.

„Teraz nadszedł czas, aby zrobić to we właściwy sposób. Chcemy zaoferować Sondre najlepszy możliwy samochód. Mamy kilka rzeczy, które wiemy, że możemy poprawić i istnieje plan działania. W odpowiednich warunkach wiemy, że Sondre jest szybki, ale na tym etapie nie patrzymy na wyścig o tytuł. Skupiamy się bardziej na zbudowaniu wspaniałej platformy dla dalszej kariery Sondre” – powiedział Kristoffersson.

Podobne tematy